Arama-Motoru-Optimizasyonu
Google_Optimizasyon_Seo_Header
Google Optimizasyonu

[Arama Motoru Optimizasyonu]
[Google Optimizasyonu]
[Google Arama Motoruna şikayet]
[Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?]
[Arama Motoru Optimizasyonu Fiyatı]
[Arama Motoru Uzmanı]
[Google Kayıt]
[Arama Motorlarına Kayıt]
[Ücretsiz Arama Motorlarına Kayıt]
[Arama Motorlarına Kayıt Fiyatları]
[Google Birinci Sıra hk.]
[Google Reklam-Sponsor Bağlantı]
[Google Uyumlu Web Site Tasarım]
[Google Birinci Sayfa-Sira-Referanslar]
[Web Siteleri]
[Arama Motoru Optimizasyonu İletişim]

 

Google Optimizasyonu:

Google Optimizasyonu ile diğer Major Arama Motorları Optimizasyonu’nun benzerlik gösterdiği temel hususlar olsa da Google Optimizasyon teknikleri diğer arama motoru optimizasyonu tekniklerinden çok daha karmaşıktır.

Üstelik Google Arama Motoru,anlaşılır olmamak için sürekli algoritmasını yenilemekte ve değiştirmektedir. En fazla Arama yapılan Arama Motoru olması nedeniyle Google Optimizasyonu süreci izlenerek bir kurumun Web Sitesi’nin Google da mümkün olan en üst sırada çıkması da hayati önem taşımaktadır.

Google optimizasyonu Google Optimizasyonu sonucu marka bilinirliğiniz artar. yaparak Google arama motoru ilk sayfalarda Google Optimizasyonu hedef arama kelimelerinde sizi müşteriye ulaştırır.daha üst sırada çıkarak daha çok kullanıcıya reklam bedelleri ödemeden ulaşırsınız.. Google’da birinci sayfada -ilk bir kaç sırada-çıktığınız zaman kazanacağınız potansiyel müşteriler Google Optimizasyonu ile mümkün olabilmektedir. Google ilk sayfada çıkan web sitesi sahibi kurumların itibarı ve marka bilinirlikleri de artmaktadır.

Özellikle rekabetin çok yoğun olduğu sektörlerde Google Optimizasyonu süreci süreklilik ister,çünkü hedef arama kelimelerinde Google da ilk sayfada ilk sıralarda görünmek demek potansiyel müşterinize en önce ulaşmak,ürün ve hizmet satışı demektir. Bu nedenle de doğal olarak işin farkında olan kurumlar Google da birinci sayfada çıkmak isteğindedirler.Hedef arama kelimelerinde rekabetin fazla olduğu alanlarda Google da sıra yükseltmek ve 1.sayfada çıkmak maalesef hiç de kolay değildir çünkü sürekli çalışmak ister,oldukça meşakkatli bir süreçtir. Google Optimizasyon sürecini etkileyen çeşitli faktörler vardır:

Domain Adı ve Domain yaşınızdan tutun da web site tasarım tarzınız (arama motoru uyumlu web site tasarım yapılmalı), hostinginiz (kesintisiz olmalı),web site ziyaretçi sayısı (site trafik) ,web site içi linkler, site dışı verilen linkler, siteye gelen linkler ve nereden geldiği, web site metatag hazırlanışı (Title ve Description özellikle).

Arama Motoru Optimizasyonu ve Google Optimizasyonu hakkında çok sayıda web site olmasına karşın genel olarak öğretici bilgi bulmak zordur,çünkü Google SEO ‘lar arasında dünyada yarış vardır ve Google algoritmasını sürekli yenilediği için mevcut kaynaklar da yetersiz kalmaktadır.

 • Google da kimse size birinci sıra garantisi veremez. Google sponsor bağlantı kısmında yani Google reklam ile tıklama başı en fazla ücreti ödeyerek Google da Sponsor bağlantı kısmında çıkmak ile doğal arama sonuçlarında Google da sol tarafta birinci sayfada ilk sırada görüntülenmek durumunu karıştırmayın.
 • Google da Google PR Google Arama Motoru sıralamasında Google Page rank önemlidir ancak sıralamada  önemli bir çok başka etken vardır.daha düşük bir web site, Google PR daha yüksek bir web sitesinden daha ön sayfada ve sırada görülebilir.
 • Mümkün olan en az sayıda dışarı link verilmelidir,diğer sitelere link verilirken dikkat edilmelidir.
 • Dışarıdan alınan linkler web sitesi ile aynı ya da benzer olan sitelerden alınmalıdır.
 • Site mümkün olduğunda kaliteli dizinlere eklenmelidir.Kötü komşularınız olmamalı yani link çiftliği yerlerde linkiniz olmamalıdır.
 • Eğer sektörünüzle ilgili hedef arama kelimlerinde rekabet yüksek ise örneğin arama kelimenizde 17.000.000 sonuç çıkıyor ve sizin domain yaşınız henüz 1 yılını bile doldurmamış ise çok temkinli link alışverişi yapılmalıdır. Google arama motoru yeni sitelere şüpheyle bakmaktadır.Rekabetin çok fazla olduğu sektörlerde yeni siteler çok hızla link aldıklarında Google Sandbox ‘e girmektedirler.Çünkü Google yeni sitelere rüştünü ispatlayan kadar prim vermemektedir. Google sandbox bir filtre durumundadır,web siteniz en önemli arama kelimelerinizde çok ama çok arka sayfalarda görünür,hedef olmayan arama kelimelerinde önde çıkabilir. Google sandbox’dan çıkış süresi sektör ve rekabet derecesine göre değişmekle birlikte ortalama 6 ila 8 ay sürebilmektedir.
 • Google PR değeri yüksek olan ve eski olan sitelere ise spam olarak algıladığı durumlarda daha farklı cezalar uyguluyor. Örneğin sıralamasını 4-5 sayfa geri atabiliyor.Sitenizde hiç spam olmadığını sansanız bile Google bazı şeyleri spam algılayabillir.
 • Google ve diğer arama motorları da neticede bir program ve zaman zaman cezai durum olmadan da yani indexten banlanma olmadan da site ,kaybedebiliyor,bu durumda site yeniden arama motorlarına kayıt edilir, Google ‘a Kayıt yapılır.
 • Paralı link veren sitelerden link almak zararınıza işleyebilir,bir kısmı Google tarafından da bilinmektedir.
 • Web Site tasarım çok önemlidir.Web tasarım tarzınız arama motoru uyumlu olmalıdır. Çok ağır flash animasyonlar, siteyi yavaşlatıcı animasyonlar kullanılmamalıdır.
 • Kimsenin elinde sihirli değnek yoktur,Google Optimizasyonu ile rekabetin aşırı yoğun olduğu sektörlerde hedef arama kelimelerinde ilk sayfada çıkmak gerçekten de ciddi ve yorucu çalışmalar zincirini gerektirir ve devamlılık ister. Kimsenin arama yapmadığı kelimelerde birinci sırada çıkmak hiç de anlamlı olmaz tabii. Rekabetin yoğun olduğu sektörlerde tek kelime yerine ikili üçlü kelime grupları ile şansınızı arttırabilirsiniz. Rekabetin az olduğu sektörlerdeki hedef arama kelimelerinde Google Optimizasyonu ile kısa sürede çok olumlu sonuç alınır.
 • Çoğunun sandığının aksine Google Optimizasyon demek sadece metatag yazmak demek ve bir yerlere site eklemek değildir.
 • Çeşitli siteler sitenize link vermiş olsa da bunların Google tarafından görülmesi zaman alır.
 • Google Arama Motoru için Seo yapmak diğer belli başlı Arama Motorları için Seo yapmaktan oldukça farklıdır.Seo Google süreci en bilinmezi bol olanıdır.Google belirli aralıklarla sıralama ölçütlerini değiştirmektedir.

[Arama Motoru Optimizasyonu] [Google Optimizasyonu] [Google Arama  Motoruna şikayet] [Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?] [Arama Motoru Optimizasyonu Fiyatı] [Arama Motoru Uzmanı] [Google Kayıt] [Arama Motorlarına Kayıt] [Ücretsiz Arama Motorlarına Kayıt] [Arama Motorlarına Kayıt Fiyatları] [Google Birinci Sıra hk.] [Google Reklam-Sponsor Bağlantı] [Google Uyumlu Web Site Tasarım] [Google Birinci Sayfa-Sira-Referanslar] [Web Siteleri] [Arama Motoru Optimizasyonu İletişim]

   Copyright Arama Motoru Optimizasyonu 2007  Google Optimizasyonu    Optimizasyon         Web Sitemizden Alıntı yapmak kesinlikle YASAKTIR.